To, co kocham... scrapbooking, haft krzyżykowy, podróże, fotografia, koty, czytanie książek...
środa, 04 kwietnia 2012
Jajo nr 3 :)

 

Ostatnie jajo, które zdekupażowałam w tym roku :) Już nie strusie, ale gęsie :)

 

 

 

Tak prezentuje się w towarzystwie strusiego:

 

 

  

A tak w towarzystwie innych:

 

 

 

 

poniedziałek, 02 kwietnia 2012
Jajo nr 2 :)

 

Czas na prezentację drugiego strusiego jaja. Ozdobiłam je podobnie do pierwszego - podkład, warstwa kawałeczków stron ze starej książki oraz serwetka - tym razem inna :) I przyznam nieskromnie, że mi się podoba :) Chociaż nadal do dekupażu nie mam przekonania! :P

 

 

 

piątek, 30 marca 2012
Jajo nr 1 :)

 

Zbyt wiele ozdób wielkanocnych w tym roku nie powstanie, nawet nad kartkami zaczynam się zastanawiać - czy zdążę? Ten tydzień był niesamowicie zawalony pracą (konsultacje z rodzicami, zebranie w sprawie KIPU, robienie kociej wystawy, przygotowanie do druku książeczek i dyplomów, jutro - udział w jarmarku), a do tego normalne zajęcia - lekcje, świetlica, sprawdzanie... 

Udało mi się jednak zdekupażować (chociaż za tym rodzajem rękodzieła nie przepadam) strusie jajo zakupione w ubiegłym roku.

 

 

  

Powstawało prawie dwa tygodnie - etap przygotowawczy, czyli pomalowanie farbą akrylową, wykonałam jeszcze w roku ubiegłym, później nakleiłam na nie kawałeczki stron starej książki (kupiona za złotówkę specjalnie w tym celu), a po wyschnięciu dałam warstwę serwetki w róże, no i na końcu lakier.

 

 

 

 

  

Mamy jeszcze jedno strusie jajo z roku ubiegłego - czeka na sfotografowanie oraz jedno sprzed dwóch lat - będę mu zmieniała image :) W tym roku udało nam się zdobyć jajo emu - ono ozdabiane nie będzie, ponieważ jest piękna samo w sobie. Dostałam też w prezencie od uczennicy jajka gęsie i od kurki liliputki - jedno z gęsich także czeka tylko na zdjęcie. 

 

A tu - wszystkie - dla porównania z jajkiem kurzym:

 

 

 

Tydzień temu odbyło się wielkie dmuchanie wydmuszek :) A na kolację była pyszna jajecznica :)

 

 

 

 

 

  

piątek, 15 kwietnia 2011
Jajeczka :)


W ubiegłą niedzielę zdekupażowałam swoje pierwsze styropianowe jajeczka.

Nie jestem zbytnio zadowolona z efektu :(

Powstało pięć kurczakowych oraz jedno różane (najmniej udane), które usiłowałam ratować złoceniami, ale chyba jeszcze pogorszyłam sprawę :(

No cóż, po tych doświadczeniach odeszła mi ochota na dekupażowanie jajek :( Dwa strusie czekają pomalowane na biało i co? Zobaczę...


Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

poniedziałek, 31 sierpnia 2009
Chustecznik :)


Prezentuję dziś pudełeczko na chusteczki wykonane przez Marcina dla mojej Mamy (w kolorystyce pokoju, obowiązkowo w aniołki :P):


Image Hosted by ImageShack.us
By anek73, shot with FinePix S9500 at 2009-08-31


Echa komentarzy:

vilemoo2005 - Dziękuję bardzo :) Sympatycznie się robi takie maleństwa, ale - wbrew pozorom - zajmują sporo czasu.

peniniaart - Nie mogę się już doczekać tych aniołków :) Szkoda, że porzuciłaś robienie "Codziennika", ponieważ pomysł jest rewelacyjny! Ja też pewnie nie będę miała czasu na taki projekt :(

nerula - Dziękuję ogromnie - aniołki robiło się bardzo przyjemnie, wzór wzięłam z czerwonego samplera, który skończyłam ostatnio.

Miło mi, że Ci się podoba, niestety nie masz porównania z wpisami innych dziewczyn... przy nich wypadł naprawdę bardzo skromnie :(

Mam nadzieję, że ten rok będzie udany :) Na szczeście w ostatniej chwili udało mi się dostać troszkę więcej godzin, niż było to planowane. Mam też szanse na nagrodę. Myslę, że rozwiąże to sporo problemów finansowych, a przynajmniej bieżące niezbędne naprawy (zardzewiały próg w samochodzie i chociaz dwie zimowe opony).

Oj, na pewno wzbudza zazdrość :P Staram się robić na każdy nowy rok inną okładkę :) Kalandarz z kotkami jest prześliczny i już nie moge się doczekać, kiedy mój do mnie wróci :)

No, a tempo prac teraz ulegnie znacznemu spowolnieniu :P

parwati - Wzory już wysłałam :)


czwartek, 28 sierpnia 2008
Konewka... i nie tylko :)

 

Dziś chciałabym zaprezentować jedną z prac mojego Marcina. Około dwóch lat temu zainteresował się on techniką decoupage, byliśmy na kilku szkoleniach. Nowych prac nie powstaje zbyt wiele - z powodu braku czasu - ale te, które powstaną, postaram się zaprezentować :)

Dziś - konewka, która robił dla mojej Mamy... już od dwóch lat :P Najpierw została pomalowana, potem musiała nabrać "mocy urzędowej", a niedawno została ozdobiona kwiatuszkami :)

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

Host unlimited photos at slide.com for FREE!

 

***

agagalas2, tayton - zestaw "Sakura" - oraz do kompletu "Misaki" - kupiłam w Łodzi, w sklepiku przywystawowym w Muzeum Włókiennictwa.

gosickaw - Gosiu - jest tak, jak napisałam - był do dla mnie jeden z najcudowniejszych dni! Mam nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy :)

hrabina.ee - Ta poduszka rzeczywiście mnie kusi :) Gdyby nie to, że mam już tyle haftów pozaczynanych, to kto wie... :P

dr_ewa999 - Tak, haftuję kilka obrazków jednocześnie :) Wiem, że to głupie, ale nie mogę się zdecydowac na jeden... tyle mi się podoba...

 

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorze
Zakładki:
A tu - sklepy, w których robię zakupy :)
Autorstwa mojego...
FASCYNACJE
FORA :)
Fotograficznie :)
Hafciarsko... i nie tylko :)
Humor :) :) :)
INSPIRACJE
INSTRUKCJE
Kocie strony :)
Książkowo...
Warto zajrzeć :)
Zaprzyjaźnione :)
Zawodowo...

My Stick Family from WiddlyTinks.com


Anna Kurtasz | Utwórz swoją wizytówkęVisit Scrapujące PolkiDawne Kłodzko. Miasto, jakiego nie znasz...

SATWZABAWY BLOGOWE

PRACE W TOKU
KOCHAM...