To, co kocham... scrapbooking, haft krzyżykowy, podróże, fotografia, koty, czytanie książek...
czwartek, 01 maja 2014
Kwietniowe czytanie :)

 

Praca, praca, praca... czasu na czytanie mało :( Wykorzystuję czas oczekiwania w samochodzie na parkingu oraz na dzieci na basenie... 

 

 


Ewa Chotomska: Pamiętnik Felka Parerasa

 Nowa lektura czwartoklasistów. Zetknęłam się z nią w tym roku po raz pierwszy. Całkiem przyjemna i uczy wielu rzeczy :)

 

 

 

Agnieszka Kaluga: Zorkownia

 

Trzeba przeczytać. Nie można przeczytać od razu. Dawkowałam sobie po kilka kartek i często przyciskałam język do podniebienia, jak radziła autorka... Wielka pochwała ŻYCIA, które trzeba DOSTRZEGAĆ i DOCENIAĆ...


"A ty czcij, co żyje radośnie,

A ty szanuj to, co umiera..."

 

 

 

Anna Mulczyńska: Powrót na Staromiejską

Robótkowe klimaty. Książka jest cudownie ciepła i sympatyczna. Co prawda sam wątek romansowy nie zafascynował mnie aż tak bardzo... Za to świetne są fragmenty "sklepikowe", warsztatowe... miodzio  Ale jako zaawansowana hafciarka muszę też coś skrytykować  Wyszywanie z rysowaniem kratek na kanwie? No nie  I wzory czarno-białe wyszywa się naprawdę o wiele lepiej od kolorowych!


czwartek, 03 kwietnia 2014
Marcowe czytanie :)

 

Ukończyłam w tym miesiącu czytanie jednej tylko książki, ale za to świetnej :)

 

 

 

Marta Kisiel "Nomen Omen"

"Salomea Przygoda ucieka od zwariowanej rodziny, chcąc rozpocząć samodzielne życie. Gdy okazuje się, że jej stancja przypomina posiadłość z filmów grozy klasy B, prowadzona jest przez trzy siostry w dość podeszłym wieku i papugę, a w telefonie słychać głosy, Salka zaczyna zastanawiać się, czy to aby na pewno był dobry pomysł. Pojawienie się młodszego brata jedynie komplikuje i tak niełatwą już sytuację - zwłaszcza, gdy pewnego dnia próbuje utopić siostrę w Odrze..."

[źródło]


Lubię czytać o znajomych miejscach, a tutaj nawet Kotlina Kłodzka się pojawia na kilka sekund :P


piątek, 28 lutego 2014
Lutowe czytanie :)

 

Dość mizerne w tym miesiącu - większość czasu poświęciłam jednak na oglądanie filmów, wyszywanie i scrapowanie :)

Udało mi się jedynie dokończyć męczoną przez kilka miesięcy ostatnią część sagi o Wiedżminie.

Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"

 

 

 

I oczywiście potwierdzam to, co już pisałam - opowiadania Sapkowskiego są genialne! Powieści - potwornie nudne :(

 

czwartek, 30 stycznia 2014
Styczniowe czytanie...

 

Poczytałam troszkę ;)

 

Tajemnica diabelskiego kręgu – Anna Kańtoch

 

"Nie każdy zostaje wybrany przez anioły i zaproszony przez nie na tajemnicze wakacje w klasztorze znajdującym się w niewielkiej miejscowości Markoty. Tak się składa, że przydarzyło się to trzynastoletniej Ninie. Nie bardzo wie jednak, dlaczego – jest przecież bardzo zwyczajną dziewczyną. Czy aby na pewno?" [źródło]

 

Książka świetna! Niby młodzieżowa, ale jednak w klimacie horroru... po zamknięciu zostawia takie dziwne uczucie... niby tylko książka, ale... czujesz strach! Uwielbiam!

 

 

 

Opowieści Margit Sandemo: Wyspa Nieszczęść i Czarny Anioł

 

Dwa romansidła czytane z sentymentu i dla odstresowania :)

 

"Sharon, dziewczyna wychowana w sierocińcu, mimo niełatwego życia zachowała pogodę ducha, życzliwość dla innych ludzi. Tym większego szoku doznała na wieść, że jest oskarżona o zbrodnię, której nie popełniła. Aby uniknąć skazującego wyroku, Sharon decyduje się na ucieczkę z kraju. Jednak nad małą wysepką u wybrzeży Kanady, na którą rzuci ją los, od trzystu lat ciąży straszliwa klątwa..."

[źródło]

 

 

 

"Nazywano ją Czarnym Aniołem. Codziennie w największej tajemnicy przychodziła do najbiedniejszych dzielnic miasta, aby pomagać chorym i ubogim. Nikt nie wiedział, kim naprawdę jest. Nikt, oprócz pastora. On jednak tego nie zdradził. Ludzie nie przypuszczali, że pod czarnym kapturem kryje się dziewczyna z wyższych sfer - piękna i bogata. Jednak Tessa, bo takie było jej imię, pragnęła od życia czegoś więcej. Aż pewnego dnia zniknęła nagle z miasta..."

[źródło]


 

 

Andrzej Pilipiuk - Norweski dziennik 1

 

"Największym problemem życiowym czternastoletniego Pawła Koćko jest perspektywa nudnych wakacji. Nagle wszystko wywraca się do góry nogami, Paweł jest świadkiem zabicia agentów KGB, zostaje porwany, a potem wysłany - podobno dla własnego bezpieczeństwa - do norweskiej wioski za kołem podbiegunowym. No, jeśli zrujnowany dom, śledzący go leśniczy-szpieg, arystokratki na białych koniach i zwariowany kumpel Maciek, wnuk Jakuba Wędrowycza, to bezpieczeństwo, to lepiej nie myśleć, jak..."

[żródło]

 

Wspominałam, że uwielbiam Pilipiuka? ;) Niestety, dwa kolejne tomy będę musiała dopiero kupić...

 

 

 

Jan Brzechwa - Akademia Pana Kleksa

 

"Akademia Pana Kleksa – książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami – wszyscy o imionach zaczynających się na literę A. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza – uczonego szpaka, który wymawia jedynie końcówki wyrazów."

[źródło]No i aktualna lektura klas czwartych :) Przeczytana dla odświeżenia pamięci, z wielką przyjemnością, ale... podczas czytania miałam takie dziwne uczucie - kiedyś nie odbierałam tego w ten sposób, ale z zasadzie od samego początku książka przepełniona jest takim poczuciem przemijania... Nie wiem, może czytałam ją w złej chwili...

 

 

 

czwartek, 02 stycznia 2014
Grudniowe czytanie...

 

W grudniu zwykle mam mniej czasu na książki, za bardzo wypełniony jest pracą, przygotowaniami do Świąt... 

Te, które udało mi się przeczytać, to dzięki chwilom oczekiwania na parkingu przeważnie... plus kilka wolnych wieczorów :)

 

 

 

Najnowsza książka mojego ulubionego tegorocznego pisarza. Niestety - przyniosła mi rozczarowanie. Od poprzednich nie mogłam się oderwać, tę czytałam kilka wieczorów...

 

 

 

Zachwyt! Jak zwykle! Na książki Pilipiuka zawsze czekam z niecierpliwością i jeszcze żadna mnie nie zawiodła (z tych wolnych od Wędrowycza oczywiście :P).

 

 

 

Pożyczona od uczennicy. Podobno dobra. Wymęczona. Ot, takie czytadło dla nastolatek...

 

 

 

Zachwycająca. Zawsze.

 

 

 

Dość ciekawa. W każdym razie oczekiwałam, jak się zakończy... i było to zaskakujące pod pewnym względem ;)

 

 

 

Jedna z najbardziej wzruszających lektur dzieciństwa.

czwartek, 28 listopada 2013
Listopadowe czytanie...

 

Książek przeczytanych - 0

 

W czytaniu (na różnym etapie):

- Stephen King: Gra Geralda

- Simon Becket: Rany kamieni

- Andrzej Pilipiuk: Norweski dziennik

- Dan Brown: Inferno

- Cassandra Clare: Dary Anioła. Miasto Kości

- Andrzej Sapkowski: Pani Jeziora


... i jeszcze coś tam na stosiku przy łóżku :)

 

czwartek, 31 października 2013
Październikowe czytanie :)

 

Trochę mniej czasu miałam w tym miesiącu na książki... rośnie obok łóżka stos rozpoczętych, ale ma on raczej tendencję do zwiększania się, niż do zmniejszania :P

Może w listopadzie będzie lepiej...

 

 

 

"Ruthie kocha malutkie rzeczy. Im są bardziej miniaturowe, tym więcej je ceni. Gdy znajduje tyciutką zabawkę na placu zabaw, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Ale jest jeden problem. Ta zabawka należy do kogoś innego. Ruthie upiera się, że jest jej, choć w głębi serca zna prawdę. W jaki sposób malutka zabawka stała się tak wielkim problemem? Laura Rankin z delikatnością i humorem porusza ważne dla dzieci zagadnienia. Uczy je, że dzięki powiedzeniu prawdy, można naprawić nawet największy błąd."

[źródło]

To zwyciężczyni 3 miejsca w naszym bibliotecznym konkursie :) Recenzja mnie zauroczyła i koniecznie musiałam pożyczyć książeczkę od laureatki :)

 

 

 

"W szanowanej, angielskiej szkole dla dziewcząt, Meadowbank, zostaje zamordowana nauczycielka gimnastyki, pani Springer. Mordercą prawdopodobnie jest mieszkaniec Meadowbank - kot wśród gołębi. Policja podejrzewa, że sprawa ma związek z klejnotami pewnego szejka, który zginął w trakcie ucieczki ze swego kraju, objętego rewolucją. Zagadkę postanawia rozwiązać Herkules Poirot, znany detektyw."

[źródło] 

 

"Mieszkańców małego amerykańskiego miasteczka nawiedzają nocne dreszcze. Może nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że dotknięci tą dolegliwością ludzie tracą wszelkie zahamowania i dokonują najokropniejszych zbrodni. Okazuje się, że to skutki niebezpiecznych naukowych eksperymentów zmierzających do uzyskania kontroli nad ludzkimi umysłami. Kto i dlaczego przeprowadza te eksperymenty? Odpowiedź na to pytanie jest tak przerażająca, że chyba lepiej byłoby jej nie znać..."

[źródło]

 

czwartek, 26 września 2013
Wrześniowe czytanie :)

 

Czasu coraz mniej, ale czytać można zawsze.... i w samochodzie na parkingu, i przed snem, i w... przemilczmy ;P

 

 

 

Morderstwo w Orient Expressie (ang. Murder on the Orient Express lub Murder on the Calais Coach) jest powieścią detektywistyczną Agaty Christie. Pierwszy raz wydano ją w formie książki w1934 roku. Wcześniej była drukowana w odcinkach (od 1 lipca do 30 września 1933 roku) w czasopiśmie Saturday Evening Post. Jest to jedna z najbardziej znanych powieści Agathy Christie.

[źródło] 

 

A więc ufasz rozumowi… Najwyraźniej pracownię wypychacza zwierząt odwiedzić musisz, na pokład U-boota wsiąść, przeżyć pocałunek Loisetty, przetrwać syberyjską zamieć, posłuchać pożegnalnego blues'a albo specjałów kuchni Wschodu skosztować. Zaprasza autor "Księgi Jesiennych Demonów”. Oto kolejna - pełna niesamowitości, wyrazistych bohaterów i mrocznej tajemnicy - antologia jego opowiadań.

A więc wierzysz w to, co widzisz... Strzeż się! Bo znane i bezpieczne bywa podstępne. Zbłądzić możesz, podążając jedną z dróg, gdy wiele innych w zasięgu wzroku. Przyszłość jawi się milionem możliwości, ale to teraźniejszość Cię zaskoczy. Przesuń kamień, a runie imperium.

Spokojnie, to tylko fikcja… Czyżby?

[źródło]


 

 

Susan Harris mieszka w luksusowej, doskonale strzeżonej posiadłości. Wszystkimi czynnościami kieruje automatycznie supernowoczesny komputer. Elektroniczny system zabezpieczeń zapewnia absolutną ochronę. Nagle coś zaczyna szwankować. Podstępna sztuczna inteligencja przejmuje kontrolę nad domem i życiem Susan, terroryzuje ją i zmusza do uległości...

[źróło]


 

 

Wieża Jaskółki – powieść z gatunku fantasy, napisana przez Andrzeja Sapkowskiego, wydana w 1997. Jest czwartą z pięciu części sagi o wiedźminie tego autora.

[źródło]czwartek, 29 sierpnia 2013
Sierpniowe czytanie :)

 

Wyjątkowo niewiele w tym miesiącu... w zasadzie skończyłam tylko jedną książkę, trzy są jeszcze "w czytaniu"...

 

 

  

Krzysztof Kochański: "Drzwi do piekła"

„Drzwi do piekła” to zbiór opowiadań utrzymanych w klimacie horroru i opowieści niesamowitej. Krzysztof Kochański eksploruje ciemne strony natury ludzkiej, zderza żądze i ambicje z fobiami i depresjami. Za każdym jednak razem bohater staje wobec zagrożenia, które przeraża i zaskakuje jednocześnie.

Co bowiem zrobić, kiedy Twój dziadek okaże się trollem? Albo gdy w dzień przedzaduszny przyjdzie Ci zagrać o życie z upiornym Mister Halloween? A jeśli podróżując autostopem natkniesz się na psychopatycznego kierowcę? Lub w wigilijny wieczór na bardzo, bardzo złego Świętego Mikołaja?

Zapoznaj się z instrukcją, bądź przygotowany. Nigdy nie wiadomo, czy jutro nie przyjdzie Twoja kolej!Zbiór zawiera 14 opowiadań:

Śmierć trolla
Alchemia
Halloween w obcym kraju
Powrót do raju
Drzwi do piekła
Sto dziewięćdziesiąt zapałek
Stypa ze strachem na wróble w tle
Zły człowiek
Nie wolno wchodzić do łazienki
Pod choinką
PP Hades
Martwy mężczyzna
VampiR
Dzieciaki


Źródło: http://www.runa.pl/drzwi-do-piekla.html

czwartek, 01 sierpnia 2013
Lipcowe czytanie...

 

No, było tego trochę w tym miesiącu :)

  

 

2586 kroków to wydany w kwietniu 2005 roku zbiór opowiadań autorstwa Andrzeja Pilipiuka. Z wyjątkiem specyficznego humoru i stylu autora trudno znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich opowiadań, chociaż kilka z nich (2586 kroków i Wieczorne dzwony) łączy postać głównego bohatera – lekarza Pawła Skórzewskiego (pojawia się on też w tytułowym opowiadaniu Czerwonej gorączki), a W moim bloku straszy i Bardzo obcy kapitał to listy szarego obywatela do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w sprawie niecodziennych zdarzeń z jego życia. 

Spis opowiadań: 2586 krokówSamolot do dalekiego krajuWieczorne dzwonyParszywe czasySzansaMars 1899 (opowiadanie nominowane do nagrody im. Janusza A. Zajdla), W moim bloku straszyAtomowa ruletkaWiedźma MonikaGriszkaBardzo obcy kapitałVlanaSzamboStrefa.

[źródło]


 

 Manitou – horror autorstwa Grahama Mastertona z 1975 roku. Pierwsza część cyklu Manitou.

Bohaterem Manitou jest jasnowidz Harry Erskine. Musi zmierzyć się z indiańskim szamanem odrodzonym we współczesnym świecie. Stawką tego pojedynku jest cały świat...

[źródło]


 

 „Mgnienie ekranu” kreśli kurs długiej kariery pisarskiej Pratchetta: od czasów szkolnych, poprzez pierwszą pracę w „Bucks Free Press”, do początków jego debiutanckiej powieści „Dywan” i dalej, po oszałamiające mistrzostwo fenomenalnego cyklu Świata Dysku.

Znajdziemy tu postacie zarówno znajome, jak i czekające na odkrycie; światy porzucone i inne, które wciąż się rozwijają; przygody, kurczaki, śmierć, disco, a także kilka dość niepokojących koncepcji Świąt, a wszystko to przesycone jego niemożliwym do podrobienia poczuciem humoru.

[źródło] 


 

 Zbiór opowiadań opartych na świecie jednej z najpopularniejszych gier wykreowanych przez Blizzard. Teksty wiąże ze sobą temat suspensu albo masakry, które są nieodłącznym elementem uniwersum Diablo.

[źródło]


 

 Nowe przygody Mikołajka (fr. Histoires inédites du Petit Nicolas) – książka napisana przez René Goscinnego i zilustrowana przez Jean-Jacques'a Sempégo z serii o Mikołajku. Składa się z ponad 80 niepublikowanych wcześniej opowiadań; w 2005 roku na język polski przełożyła ją Barbara Grzegorzewska, a w 2007 roku ukazał się drugi, zawierający ponad 40 historyjek, tom.

[źródło]


 

 Aparatus. Twoja przepustka do świata ludzi i zdarzeń, których istnienia nawet nie podejrzewasz. 

To nie portal do fantastycznych krain. Kiedy nasz świat zdradza swoje sekrety, fantastyka nie jest już potrzebna.

Poznaj ludzi którzy odkrywali nieznane prawa natury i stanęli oko w oko z nienazwanym. Znajdź nieistniejący świerk lutniczy, odkryj wynalazki, które mogły odmienić losy świata. Zanurz się w bezdenne stawy warszawskich Łazienek, by zmierzyć się z niepojętą grozą. Poczuj bicie serca Dzwonu Wolności. Wspomnij ideały, dla których we współczesnym świecie nie ma już miejsca.

Aparatus. Curiosum. Unikat. Czy warto go w ogóle dotykać? Warto! Otwórz i wsłuchaj się w echo dawno minionych wydarzeń.

[źródło] 


 

 Andrzej Pilipiuk kolejny raz rozkłada przed nami wachlarz opowieści z różnych miejsc, czasów i rzeczywistości alternatywnych. Kolejny raz bohaterowie zmierzą się z nienazwanym...

W przededniu I wojny światowej doktor Skórzewski zostaje wplatany w kuriozalną aferę szpiegowsko-ornitologiczną. Antykwariusz Robert Storm otrzymuje dziwaczne zlecenie odnalezienia narzędzi zrabowanych w czasie okupacji przez szewca-nazistę. A archeolog Tomasz Olszakowski użerając się z nieuczciwymi inwestorami, przyjmie pomoc lapońskich szamanów. 

W zbiorze nie zabraknie też rozważań, co by było gdyby. Wyobraźcie sobie świat gdzie Hitler i Goering zamiast niewolić narody Europy zmagają się z wysokością czynszu i administratorem przytułku, a dilera morfiny doktora Mengele tropi konkurencja - żydowska mafia. 

W antologii:

1. Wunderwaffe

 

2. Traktat o higienie

3. Ślady stóp w wykopie

4. Parowóz

5. Ludzie, którzy wiedzą

6. W okularze stereoskopu

7. Sekret wyspy Niedźwiedziej

8. Yeti ciągną na zachód

9. Świątynia

10. Szewc z Lichtenrade

[źródło]


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorze
Zakładki:
A tu - sklepy, w których robię zakupy :)
Autorstwa mojego...
FASCYNACJE
FORA :)
Fotograficznie :)
Hafciarsko... i nie tylko :)
Humor :) :) :)
INSPIRACJE
INSTRUKCJE
Kocie strony :)
Książkowo...
Warto zajrzeć :)
Zaprzyjaźnione :)
Zawodowo...

My Stick Family from WiddlyTinks.com


Anna Kurtasz | Utwórz swoją wizytówkęVisit Scrapujące PolkiDawne Kłodzko. Miasto, jakiego nie znasz...

SATWZABAWY BLOGOWE

PRACE W TOKU
KOCHAM...