To, co kocham... scrapbooking, haft krzyżykowy, podróże, fotografia, koty, czytanie książek...
czwartek, 10 kwietnia 2014
SAL Lizzie Kate 2014 - 4

 

Wczoraj udało mi się wyszyć czwarty obrazek :)


 

 

 

 

środa, 09 kwietnia 2014
W Ławicy...

 

 

 

...jest budynek, do którego czujemy sentyment. Przez wiele lat mieściła się w nim szkoła - to właśnie w niej - na samym początku swojej kariery pedagogicznej - pracowała moja Mama. 

 

 

 

Szkoła powstała w 1873 roku i działała do roku 1972. Została zamknięta ze względu na małą liczbę uczniów do niej uczęszczających. 

[źródło informacji]

 

 

 

Obecnie w budynku mieszczą się mieszkania prywatne.

 

 

 

[źródło zdjęcia]

 

wtorek, 08 kwietnia 2014
PROJECT LIFE - 2014/12

 

Nadrabiam zaległości :)

A przy okazji zapraszam do linkowania Waszych projektów TUTAJ :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 07 kwietnia 2014
Co u królików?

 

Dziś pora na królika japońskiego - tej rasy jest nasz Behemot, który przyjechał do nas w lutym z wioski za Strzelcami Opolskimi :)

 

 

 Nasz Behemot jeszcze w poprzednim domku - [źródło zdjęcia]


"Króliki Japońskie zostały wyhodowane w połowie XIX wieku, pochodzą z Francji, poza swoją nazwą nie ma nic wspólnego z Japonią. 

 

 

[źródło zdjęcia]


Przodkowie tej rasy zostali odkryci przypadkowo przez jednego z miłośników hodowli królików w pewnym parku w Prowansji, gdzie żyły półdzikie króliki bezrasowe i mieszańce różnych ras w tym również króliki holenderskie trójbarwne. Barwa tych zwierząt była tak interesująca, że podjęto decyzję o stworzeniu na ich podstawie nowej rasy. W krótkim czasie rozpoczął się eksport królików tej rasy do innych krajów, gdzie zachowano jego oryginalną nazwę.

Pierwsze osobniki tej rasy nie posiadały tak wyraźnej barwy, jak te hodowane dziś. Często występowały w nich jasno zabarwione brzuch, obwódki oczne, itp. Obecnie u królików japońskich często pojawiają się w barwie białe włosy na brzuchu, okolicach ogona i wewnętrznej stronie ud. Jest to pozostałość po przodkach m.in. trójbarwnych holenderskich. 

Korzenie współczesnych królików japońskich sięgają do królików z Francji, aczkolwiek egzystowały dawniej w różnych krajach króliki z porównywalną barwą i rysunkiem m.in. w Holandii, lecz nigdy nie poczyniono starań o utrwalenie z nich ras i w przebiegu lat króliki te wyginęły. Królik japoński w naszej części Europy uznany jest jedynie w barwie czarno-żółtej, dużo dalej w rozwoju tej rasy poszli hodowcy z Anglii i USA, gdzie królik ten hodowany jest w czterech odmianach barwnych tj. czarny, niebieski, brązowy (hawana) oraz liliowy. 

Króliki tej rasy są bardzo rzadko spotykane. Są charakterystyczne, ponieważ ich umaszczenie przypomina umaszczenie tygrysa.

 Królik Japoński należy do średnich ras królików. Prawidłowa (idealna) masa jego ciała powinna wynosić od 3,7 do -4,6 kg. Ciało królika jest średnio masywne o kształcie walcowatym. Głowa królika jest szeroka, okrągła i dobrze osadzona (u samic jest mniejsza). Uszy są mięsiste, bardzo dobrze owłosione, a na końcach ładnie zaokrąglone o długości 12 cm. Okrywa jest gęsta i bardzo sprężysta. Długość okrywy włosowej wynosi od 2,5 do 3 cm, jest w kolorze czarno-żółtej, tj. czarna lewa połowa głowy i żółto zabarwione ucho lewe lub żółta prawa połowa głowy i czarno zabarwione ucho prawe. Pod czarną połową głowy pierś jest żółta, a kończyna jest czarna lub pod żółtą połową głowy pierś jest czarna , a kończyna jest żółta. Kończyna oraz połowa piersi mogą posiadać identyczną barwę w przypadku kontrastu barwy z połową głowy. Na każdej stronie ciała królika tej rasy powinny być cztery barwne pola o zabarwieniu przeciwlegle czarno-żółtym. Jeśli na jednej stronie ciała są trzy barwne pola, a na drugiej cztery lub więcej jest to dopuszczalne i nie jest żadną wadą. Kolor oczu brązowy, pazurki rogowe z odcieniem, który odpowiada barwie danej kończyny. 

Hodowla tej rasy królików jest bardzo trudnym zadaniem wręcz wyzwaniem. Trudność związane jest z uzyskaniem potomstwa o barwie zbliżonej do ideału, co w praktyce jest niemożliwe, a z krzyżowania dwóch pięknie ubarwionych osobników nie uzyskamy automatycznie potomstwa o dobrej barwie, a niekiedy króliki o nieprawidłowej barwie mogą nam dać pięknie ubarwione zwierzęta. 


[źródło zdjęcia]

 

Dlatego hodowla tych królików może niejednokrotnie rozczarować hodowców, ale zawsze pozostaje radość dla hodowcy z uzyskania potomstwa o barwie zbliżonej do wzorcowej. Króliki tej rasy są bardzo popularne na wystawach w Europie, dzięki swojej nietypowej urodzie posiada wierne grono sympatyków."

[źródło]A teraz trochę Behemota:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozdanie u Kasi z Różności dla przyjemności :)

 

Bardzo bym chciała takiego króliczka! :)

 

 


http://roznoscidlaprzyjemnosci.blogspot.com/2014/03/candy.html


Tagi: rozdanie
22:47, anek-73 , CANDY
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 kwietnia 2014
Wiosenna wycieczka :)

 

Na Scrapowym Pasie Startowym zrobiło się bardzo wielkanocnie :) Justyna uczy, jak zrobić zajączka, Ania pokazuje kurs na jajka... a zatem i wyzwanie w tych samych klimatach :)

Moja inspiracja bardziej może wiąże się z wiosną niż z samą Wielkanocą, ale zastosowałam w niej wiele wielkanocnych motywów: kolor żółty i zielony, gałązki (na drzewach), kwiatki, no i oczywiście króliczki - nasze własne :)

 

 

 

Pracę zrobiłam do tej mapki:

 

 

 [źródło]


I do tych wytycznych (należało wybrać minimum trzy):

 

 

  

I jeszcze trochę szczegółów:

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszam na wyzwanie SPS :)


sobota, 05 kwietnia 2014
Trochę wiosny...

 

...chociaż dziś za oknem deszcz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Echa komentarzy:

Szalona - To ja się bardzo cieszę :)

Basia - To jedna z moich ulubionych kaw :)

atojaxxl - Te filmy są po prostu wspaniałe! Kiedyś mieliśmy zwykłe kury, jajkowe... ale teraz nasze kurki to po prostu członkowie rodziny :)

islas51 - Ja też się ogromnie ucieszyłam z tego prezentu :)

Gość, Gość, Danuśka - Dziękuję :)

Susan - Nawet nie wiem, czy Mariola o takim zaproszeniu pomyślała... ale pewnie jeszcze będzie okazja :)

 

piątek, 04 kwietnia 2014
Kłodzko. Mieszkam w Kłodzku...

 

... w którym zawsze dzieje się coś ciekawego :)

Przy zejściu z Mostu Św. Jana jest taka mała urocza kawiarenka (mają pyszną czekoladę!), w której spotykam się ze znajomymi - Mariolą i Mietkiem, gdy pracujemy w jury różnych ciekawych bibliotecznych konkursów :)

 

 

 

 

Tak też było i tym razem. A wszystko z okazji wymyślonej przez Mariolę imprezy - aby uczcić setną rocznicę urodzin Hrabala!

Mało go znałam wcześniej (tylko "Pociągi pod specjalnym nadzorem"), ale dzięki pracy w jury mogłam doświadczyć wielu emocji i dowiedzieć się, że był miłośnikiem kotów! To miłe, prawda?

Oprócz jurorowania i czytania prac konkursowych mogłam wziąć udział także w kilku kwadransach czytania Hrabala, obejrzeć wspaniały spektakl przygotowany przez kłodzki teatr "Rapsodia" oraz spróbować pysznych ciasteczek upieczonych przez Mariolę i Kasię :)


Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej TUTAJ :)


A o samej imprezie i jej wynikach można poczytać na stronie naszej kłodzkiej biblioteki O TUTAJ :)


I TUTAJ też :)


Zapraszam serdecznie!

 

*** 

Wiecie, że początek notki nawiązuje do mojego ukochanego fragmentu "Przystanku Alaska"? Tego, w którym Ed kręcił film o Cicely...

Może dla Warszawy czy Wrocławia jesteśmy prowincją, ale i u nas dzieje się wiele ciekawych rzeczy :)


Tagi: Kłodzko
17:56, anek-73 , Kłodzko
Link Komentarze (1) »
Rozdanie u Rudlis :)

 

Cała masa śliczności :)

 

 

 

http://papierowaobsesja.blogspot.com/2014/04/to-nie-prima-aprilis.html


Tagi: rozdanie
17:34, anek-73 , CANDY
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 kwietnia 2014
SAL herbaciany - 4

 

Kolejna herbatka ukończona :)

 

 

 

 

 

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorze
Zakładki:
A tu - sklepy, w których robię zakupy :)
Autorstwa mojego...
FASCYNACJE
FORA :)
Fotograficznie :)
Hafciarsko... i nie tylko :)
Humor :) :) :)
INSPIRACJE
INSTRUKCJE
Kocie strony :)
Książkowo...
Warto zajrzeć :)
Zaprzyjaźnione :)
Zawodowo...

My Stick Family from WiddlyTinks.com


Anna Kurtasz | Utwórz swoją wizytówkęVisit Scrapujące PolkiDawne Kłodzko. Miasto, jakiego nie znasz...

SATWZABAWY BLOGOWE

PRACE W TOKU
KOCHAM...