To, co kocham... scrapbooking, haft krzyżykowy, podróże, fotografia, koty, czytanie książek...
Blog > Komentarze do wpisu
MANIA CZYTANIA!

 

Z wielką radością wzięliśmy udział w zorganizowanym przez Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku projektcie pt. „Mania Czytania”.

Odwiedziliśmy Zakład Karny, w którym komendant Straży Miejskiej Piotr Występski czytał fragmenty ksiażki „W otchłani mroku” Marka Krajewskiego.


 

Następnie udaliśmy się do supermarketu  E. Leclerc, gdzie spotkaliśmy znanego i lubianego aktora Wiktora Zborowskiego, czytającego fragment „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza. Udało się nam zdobyć autografy artysty!


 

Kolejnym miejscem była Kryta Pływalnia. Tam zostaliśmy niezwykle serdecznie ugoszczeni przez rycerzy z Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego i wysłuchaliśmy fragmentu książki „Gra o tron” Georga R.R. Martina, a także obejrzeliśmy taniec dworski w wykonaniu Bractwa! Trzeba też koniecznie wspomnieć, że jabłuszka były pyszne!

 

 

Później udaliśmy się do Apteki Królewskiej - tam słuchaliśmy fragmentów  „Legend i opowieści ziemi kłodzkiej”, czytanych przez ich autorów - przewodników turystycznych Romanę i Leszka Majewskich.


 

Na koniec przywędrowaliśmy do kłodzkiej Biblioteki, w której reżyser Michał Tramer czytał fragment utworu  „Dom dzienny, dom nocny” Olgi Tokarczuk.

 

 

W tym samym czasie mieszkańcy Kłodzka mogli także posłuchać wygłaszanych przez poetkę Zofię Mirską jej wierszy z tomiku  „Czerń i biel”, w Hotelu Casa D'oro.


 

A na dworcu PKS żołnierze z 47. Regimentu Piechoty Pruskiej czytali „Przygody dobrego wojaka Szwejka” Jaroslava Haska.


 

Głównym celem tej imprezy było propagowanie czytelnictwa, zwiększenie zainteresowania książką oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego udziału w życiu kulturalnym. Możemy jednak zapewnić, że dla nas było to też wspaniałe przeżycie i doskonała zabawa! 


 

Do domów wróciliśmy nocą - zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.


 

Więcej zdjęć TUTAJ :)niedziela, 24 listopada 2013, anek-73

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Susan, *.dynamic.mm.pl
2013/11/25 00:18:11
Fantastyczna impreza! Ale Wam zazdroszczę! Czytanie należy promawać zawsze i wszedzie. Popieram i podpisuję sie czterema lapami ;)

My Stick Family from WiddlyTinks.com


Anna Kurtasz | Utwórz swoją wizytówkęVisit Scrapujące PolkiDawne Kłodzko. Miasto, jakiego nie znasz...

SATWZABAWY BLOGOWE

PRACE W TOKU
KOCHAM...