To, co kocham... scrapbooking, haft krzyżykowy, podróże, fotografia, koty, czytanie książek...
Blog > Komentarze do wpisu
Filmowy sierpień :)

 

Oj, naoglądałam się w tym miesiącu za wszystkie czasy!

Wiąże się to oczywiście z powrotem do haftu krzyżykowego :P

A co udało mi się zobaczyć?

 

 

 

Dziewczęta z Nowolipek – polski film fabularny w reżyserii Barbary Sass z 1985 roku na podstawie powieści Poli Gojawiczyńskiej o tym samym tytule.

Była to kolejna ekranizacja tej książki; pierwsza miała miejsce w 1937 r., a następna w 1970 r. (marzec – kwiecień; czteroczęściowy spektakl TV).

[źródło]


 

 

Rajska jabłoń – polski film obyczajowy na podstawie powieści Poli Gojawiczyńskiej.

[źródło]


 

 

Nie z tego świata (ang. Supernatural) – amerykański serial z gatunku dark fantasy, stworzony przez Eric'a Kripke, wyemitowany po raz pierwszy 13 sierpnia 2005 roku przez amerykańską telewizję The WB (od drugiego sezonu przez stację The CW). W Polsce prawa do emisji tego serialu zakupił kanał TVN, który w lipcu 2010 zakończył emisję na 4 serii. Serial Nie z tego świata wyprodukowała firma Warner Bros. Television we współpracy zWonderland Sound and Vision. Producentami wykonawczymi serii są Eric Kripke, Joseph McGinty Nichol oraz Robert Singer. W międzyczasie funkcję tę pełniła również Sera Gamble (w latach 2010–12), która od ósmego sezonu została zastąpiona przez Jeremy'ego Carvera oraz Kim Manners, który zmarł w trakcie produkcji czwartego sezonu[2].

Serial kręcony jest w Vancouver oraz w Kolumbii BrytyjskiejPilot serialu został obejrzany przez ponad 5 milionów widzów[3], a wyniki oglądalności pierwszych czterech odcinków skłoniły telewizję The WB do zlecenia produkcji pełnego sezonu. Pierwotnie Kripke rozplanował serial na trzy sezony, lecz ostatecznie fabuła została rozszerzona do pięciu. Seria piąta była emitowana od 10 września 2009 do 13 maja 2010 i zawiera konkluzję do wszystkich głównych wątków serialu[4]. Jednakże stacja telewizyjna, związku z popularnością serialu oficjalnie prolongowała serial do 6 sezonu[5] i kolejnych.

11 lutego 2013 roku telewizja CW ogłosiła prolongowanie serialu do serii 9[6]. Premierowy odcinek 9 sezonu Nie z tego świata, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, nie zostanie wyemitowany 15 października 2013 roku[7]. Jego premiera została przesunięta o tydzień wcześniej, na 8 października 2013[8].

[źródło]


 

 

 

 

 

 

Candyman – amerykański horror z 1992 roku, powstały na motywach opowiadania Zakazany Clive’a Barkera. Uznany za najlepszy horror 1992 roku. Zrealizowano dwa sequele filmu: Pożegnanie z ciałem (1995) oraz Dzień umarłych (1999).

[źródło]


 

 

 

 

Powrót do przyszłości – amerykański film przygodowy i fantastyczno-naukowy z 1985 roku wyreżyserowany przez Roberta Zemeckisa. Wraz z częścią drugą i trzecią tworzą trylogię. Wehikułem czasu w filmie jest De Lorean DMC-12.

[źródło]


 

 

 

Kołysanka – polski film fabularny (czarna komedia) w reżyserii Juliusza Machulskiego z 2010 roku.

W mazurskiej wiosce osiedla się siedmioosobowa rodzina Makarewiczów. Po pewnym czasie w okolicy zaczynają ginąć ludzie − sprawą interesuje się policja oraz telewizja. Trop wiedzie do domostw zamieszkiwanych przez nową we wsi rodzinę wampirów − zajmującą się produkcją ozdób ludowych. Rodzina porywa wszystkie osoby (księdza i ministranta, kobietę z opieki społecznej, osoby z telewizji, Niemca i tłumaczkę, listonosza, policjanta) dla krwi, którą żywi się rodzina. Film kończy się, gdy rodzina Makarewiczów przeprowadza się do Warszawy.

[źródło]


 

Pożegnanie z Afryką – amerykański melodramat z 1985 roku na podstawie książek "Out of Africa", "Shadows on the Grass" i "Letters from Africa"Karen Blixen wydanych pod pseudonimem Isak Dinesen, "Isak Dinesen: The Life of a Storyteller" Judith Thurman oraz "Silence Will Speak" Errola Trzebinskiego.

[źródło]

 

 

Adaptacja książki Stephena Kinga. Agentka FBI Audrey Parker trafia do dziwnego miasteczka Haven. Odkrywa, że jego mieszkańcy posiadają niezwykłe zdolności.

[źródło]

 

 

Morderstwo w Orient Expressie – film w reżyserii Sidneya Lumeta zrealizowany na podstawie powieści Agathy Christie pod tym samym tytułem.

Detektyw Herkules Poirot po pobycie w Stambule powraca do Londynu. Podróż odbywa w luksusowym pociągu Orient Express. W czasie podróży dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarą jest mężczyzna, który wcześniej skarżył się detektywowi, że ktoś mu grozi i prosił o pomoc. Poirot rozpoczyna śledztwo...

[źródło]


 

Dwunastu gniewnych ludzi (ang. 12 Angry Men) – amerykański dramat sądowy z 1956 roku zrealizowany w oparciu o powstałe dwa lata wcześniejteatralne przedstawienie telewizyjne Reginalda Rose’a. Film opowiada historię ławy przysięgłych obradującej po procesie młodego chłopaka oskarżonego o morderstwo. Spośród dwunastu przysięgłych tylko jeden nie jest do końca przekonany o winie oskarżonego.

Film został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów. Na internetowej liście najlepszych filmów IMDb znajduje się w pierwszej dwudziestce. Film otrzymał nominację do nagrody Oscara w kategoriach za najlepszą reżyserię, film roku i scenariusz. W 2007 biblioteka Kongresuumieściła go na liście amerykańskiego dziedzictwa filmowego jako film ważny pod względem kulturalnym, historycznym i estetycznym.

[źródło]

 

poniedziałek, 02 września 2013, anek-73
Tagi: recenzja film

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/09/02 17:09:01
Hej. Zainteresował mnie anioł stróż, którego wyszywasz. Czy mogłabyś mi jakoś wysłać ten wzór? Może odezwij się do mnie przez e-mail ? wiolka1214@o2.pl byłabym bardzo wdzięczna ! Pozdrawiam !
-
Gość: , *.dynamic.chello.pl
2013/09/02 20:29:57
No to się, Aniu< naoglądałaś ;) Podziwiam

My Stick Family from WiddlyTinks.com


Anna Kurtasz | Utwórz swoją wizytówkęVisit Scrapujące PolkiDawne Kłodzko. Miasto, jakiego nie znasz...

SATWZABAWY BLOGOWE

PRACE W TOKU
KOCHAM...